Yas Elder

اهداف یاس زرین نیاوران


1.  ارتقاء کیفیت زندگی، ارتقاء توانایی ها و سلامت جسمی و روحی سالمندان
2.  ایجاد نشاط، آرامش و امید به زندگی در سالمندان
3.  مراقبت و نگهداری صحیح از سالمندان با استفاده از تجهیزات و امکانات به روز در مرکزسالمندان
4.  ایجاد آرامش و امنیت خاطر برای سالمند، خانواده و بستگان او                                                                

کارشناسی تغذیه

 

کارشناسی تغذیه

 

یکی از ضروری ترین نیازهای انسانی ، از آغازین لحظۀ شروع و شکل گیری حیات تا  آخرین لحظۀ زندگی ، مسالۀ غذا و تغذیه است . اهمیت تغذیه و رژیم های درمانی در  بهبود سلامتی انسان بر هیچ کس پوشیده نیست . بخصوص توجه به تغذیه در دوران های  مختلف زندگی ازچمله دوران سالمندی .

در مرکز نگهداری از سالمندان یاس زرین نیاوران ، برنامه های غذایی مختلفی  با توجه به نیازهای خاص سالمندان در این مرحله از زندگی شان ، توسط کارشناس تغذیۀ  مرکز تهیه می شود . هدف از اجرای برنامه های غذایی خاص سالمندان موارد زیر  میباشد :

  •  تامین نیازهای تغذیه ای سالمندان
  •  بهبود سلامت تغذیه ای سالمنداان وحفظ آن به نحو مطلوب
  •  پیشگیری از بیماری های تغذیه ای مرتبط با روند پیر شدن

بدین منظور ، سالمندان در بدو ورود توسط کارشناس تغذیۀ مرکز ،  اندازه گیری قد و وزن شده و  برای هر یک پروندۀ مخصوص و جداگانۀ تغذیه   تشکیل می شود که بعد از معاینۀ پزشک مرکز و تشخیص بیماری ، نوع رژیم و برنامه غذایی  ایشان معین میگردد . همچنین تغییرات وزن سالمند در این پرونده بطور ماهانه ثبت شده  و علاوه بر آن هر سالند بطور ادواری از مشاورۀ تغذیه بهره مند میگردد .

در این مرکز، برنامۀ غذایی هفتگی بنحوی تهیه میشود که ما را در جهت دستیابی به  سه هدف بالا یاری رساند . این برنامه شامل 5 وعدۀ صبحانه ، میان وعدۀ صبح ، نهار ،  میان وعدۀ عصر و شام می باشد که توسط آشپز و کمک  آشپز دوره دیده تهیه می گردد  .

آشپز و کمک آشپز مرکز بطور مستقیم توسط کارشناس تغذیۀ  ، آموزش دیده اند تا  کلیۀ نکات بهداشتی و تغذیه ای در هنگام طبخ و سرو وعده های غذایی رعایت گردد . و  غذا با بالاترین کیفیت تغذیه ای و بهداشتی در دسترس سالمند قرار بگیرد .

در همین راستا نظارت منظم بر کیفیت مواد اولیۀ غذایی وارد شده به انبار و  سردخانه ،  نحوه نگهداری این مواد ،  نظارت بر وضعیت بهداشتی انبار  ،  آشپزخانه  ، ظروف و وسایل پخت و پز و سرو غذا از دیگر وظایف کارشناس  مرکز میباشد .

همچنین جهت افزایش آگاهی  تغذیه ای همکاران و  سالمندان و ملاقات  کنندگان ، جدیدترین یافته های علم تغذیه  بطور ماهانه  تهیه و بر روی برد  نصب میشود .

 

 

 

فیلم های مرکز یاس زرین

چه کسی آنلاین است؟

ما 20 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نظرات شما در توییتر

 هانیه : متشکرم از همه خدمات عالی و خوبتون     images

 لاله : ممنونم از زحمات خانم دکتر اکبری حال پدرم روز به روز بهتر شده است    images223 

   مرجان : بعلت نبودن در ایران این بهترین مرکز نگهداری برای پدر و مادرم هست     images22